ستاره فوتسال ایران در جمع 10 پسر طلایی جهان

سالار آقاپور، ستاره تیم‌ملی فوتسال ایران از نگاه کارشناسان فوتسال پلنت، معتبرترین رسانه فوتسالی دنیا به عنوان پسرطلایی (بهترین بازیکن جوان جهان) شناخته شد.

فوتسال پلنت که هر ساله از ستاره های سال دنیا رونمایی می‌کند و با محفل کارشناسانه بهترین بازیکن را برمی‌گزیند، برای اولین بار در تاریخ یکی از جوایز خود را به فوتسالیستی از ایران اختصاص داد و به همین منظور، سالار آقاپور ملی‌پوش جوان فوتسال ایران به عنوان بهترین بازیکن جوان فوتسال جهان در سال 2022 شناخته شد.‌

آقاپور علاوه بر پیروزی در تمامی رقابت‌های ممکن در سطح باشگاهی، با درخشش در مس‌سونگون ورزقان و عملکرد فوق العاده‌اش که قهرمانی لاله‌های نارنجی را به همراه داشت و همان سال بازیکن سال فوتسال ایران را برای وی به ارمغان اورد به عنوان جوان‌ترین لژیونر تاریخ فوتسال ایران به مایورکا پالما قهرمان اروپا پیوست. فصل 2022، برای ستاره با استعداد ایرانی شگفت انگیز سپری شد و یک سال بعد فرصت بازی در بالاترین سطح باشگاهی دنیا یعنی لالیگا ( لیگ ناسیونال) با پیراهن پالما را بدست آورد.

آمار پسر طلایی جهان در فصل 2022 معرکه بوده است. او 20 بار دروازه‌ها را فرو ریخت و 15 پاس‌گل را برای هم‌تیمی هایش ساخت. عملکرد جادویی سالار، رای مثبت کارشناسان فوتسال پلنت را برانگیخت تا از او به عنوان بهترین جوان جهان رونمایی کنند.

آقاپور پیشترها در سال‌های 2019 و 2020 در صف ده پسر طلایی فوتسال دنیا جای گرفته بود، اما این بار به عنوان بهترین بازیکن لقب گرفته است.

منبع: فرارو
دیدگاه
آخرین اخبار