جایزه بهترین فیلم جشنواره «رمبو»ی فرانسه برای «شهرک»

فیلم سینمایی «شهرک» به کارگردانی علی حضرتی و تهیه کنندگی علی سرتیپی جایزه بهترین فیلم از جشنواره «رمبو»ی فرانسه را از آن خود کرد.

«شهرک »به نویسندگی و کارگردانی علی حضرتی و تهیه کنندگی علی سرتیپی در تازه ترین حضور جهانی ، در بخش مسابقه جشنواره «رمبو» ی فرانسه اکران شد و جایزه بهترین فیلم را از این فستیوال دریافت کرد.

ششمین دوره این فستیوال در حالی در کشور فرانسه برگزار شد که فیلم‌هایی از کشورهای ایران/فرانسه/فلسطین/آرژانتین و… در این فستیوال حضور داشتند .
نام جشنواره «رمبو» ادای دینی است به آرتور رمبو شاعر نوگرا و مطرح فرانسوی.

هدف این فستیوال، که جایزه اش یک مجسمه ی «آرتور رمبو»، ساخته «پل مولپوآ»  است در چندین بخش داده می شود، جلوه بخشیدن به فیلم هائی است که در حاشیه نظام تجاری ساخته می شوند و یا بسیار کم در سالن ها به نمایش در می آیند.

از این رو، دو شعار این فستیوال، یکی جمله ایست از «آرتور رمبو»که می گفت : «چه می شود کرد، من به شکلی ترسناک در پرستیدن آزادی ی آزاد  پافشاری می کنم» . دیگری عبارتی است از “ژیل دلووز” (۱۹۲۵-۱۹۹۵)، فیلسوف فرانسوی که هنر را کنشی در راه ایستادگی  توصیف می کرد.

پدر خواندگی نخستین برگزاری این فستیوال در سال ۲۰۱۹ را، «امیر کوستوریچا»کارگردان بوسنیائی، به گردن داشت.

فیلم سینمایی «شهرک» پیش از این در جشنواره‌های بین‌المللی «تریپولی» لبنان، «ویتره» فرانسه و «زاگورا» و «کازابلانکا » در مراکش حضور پیدا کرده و توانسته بود چند جایزه اصلی این جشنواره‌ها را از آن خود کند.

پخش بین‌الملل فیلم سینمایی «شهرک» به عهده کمپانی DreamLab Films به مدیریت نسرین میرشب است.

در فیلم سینمایی «شهرک» ساعد سهیلی، کاظم سیاحی، مهتاب ثروتی، همایون ارشادی، رویا جاویدنیا، شاهرخ فروتنیان، مرتضی ضرابی، ساقی حاجی‌پور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«شهرک» فضایی متفاوت، عاشقانه، رازآلود و معمایی را مدنظر قرار داده و داستان نوید فلاحتی، جوان علاقمند به بازیگری را روایت می‌کند که در تست یک فیلم سینمایی بزرگ قبول می‌شود و برای پیوستن به این پروژه و رسیدن به آرزوی دیرینه خود یعنی بازیگر شدن، باید شرایط ویژه و تمرین‌های روحی و روانی گروه بازیگران در شهرکی ایزوله شده را بپذیرد.

دیدگاه
آخرین اخبار