آکادمی فیلم بریتانیا تجلیل کرد؛

اهدای جایزه به جانی دپ در لندن/ سفر طولانی و غم‌انگیز در هالیوود

جانی دپ در سخنرانی دریافت جایزه خود در لندن به کار حرفه‌ای گاهی غم‌انگیز در هالیوود اشاره کرد.

جانی دپ در حالی که در مراسم اهدای جوایز ملی فیلم بریتانیا جایزه دریافت کرد، از حرفه خود در هالیوود به عنوان گاهی غم‌انگیز یاد کرد.

بازیگر ۶۱ ساله «دزدان دریایی کاراییب» که برای بازی در فیلم «ژان دوباری» درام تاریخی فرانسوی که درباره زندگی لویی پانزدهم با نقش آفرینی دپ در نقش پادشاه بود، تقدیر شد، با ارسال یک فیلم ویدیویی از جایزه خود تشکر کرد.

این فیلم که اولین نقش مهم دپ از زمان پیروزی در پرونده جدال با همسر سابقش امبر هرد در سال ۲۰۲۲ بود، با نقدهای متفاوتی روبه رو شد. دپ برای این فیلم جایزه مشارکت جهانی در سینما را با پیامی از پیش ضبط شده برای پذیرش آن، دریافت کرد.

در ویدیوی وی که در مراسم اهدای جایزه در لندن (۴ جولای) پخش شد، این بازیگر گفت: احساس می‌کنم بسیار خوش شانس هستم و احساس افتخار می‌کنم که شما - همه شما - به من اجازه دادید همچنان به انجام کاری که دوست دارم، ادامه دهم.

وی افزود: کار من الهام گرفته از همه شماهایی است که در این راه طولانی بوده‌اید و آن را درک کرده‌اید.

این بازیگر همچنین از به رسمیت شناخته شدن تلاش‌هایش که به صورت مستقیم از قلب مردم نشات می‌گیرد، در سفری که طولانی، عرفانی، جادویی و گاهی غم‌انگیز بوده و در عین حال هرگز خسته‌کننده نشده، قدردانی کرد.

در این مراسم فیلم زندگینامه‌ای درباره امی واینهاوس با عنوان «بازگشت به سیاهی» جایزه بهترین درام را به خود اختصاص داد و آدام دیکن جایزه بهترین بازیگر مرد و پاتریشیا هاج جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کردند.

جوایز ملی فیلم از سوی آکادمی ملی فیلم بریتانیا برگزار می‌شود.

«ژان دو باری» به کارگردانی مایون کارگردان فرانسوی، برای افتتاحیه جشنواره فیلم کن سال ۲۰۲۳ انتخاب و دپ ۷ دقیقه با تشویق ایستاده حاضران روبه رو شد.

منبع: مهر
دیدگاه
آخرین اخبار