بهترین سریال‌های «کمدی‌-عاشقانه» کره‌ای بر اساس امتیاز IMDb

در اینجا فهرستی از بهترین سریال‌های کره‌ای در ژانر کمدی عاشقانه را ملاحظه می‌کنید؛ سریال‌هایی که بر اساس امتیازبندی وبسایت IMDb، بیش از سریال‌های دیگر توانسته‌اند نظر مخاطبان را به خود جلب کنند.

ژانر کمدی عاشقانه یا همان Rom-Com، یکی از محبوب‌ترین ژانرها در بین علاقمندان به سریال‌های کره‌ای است. در واقع شاید بشود گفت دنیای سریال‌های کره‌ای بیش از هر چیز با این ژانر در دنیا شناته شده است.

اما این سریال‌ها فقط «کمدی‌ عاشقانه» نیستند؛ بسیاری از آن‌ها ما را به قلمروهای گوناگون فانتزی، تاریخ، سیاست، ورزش و حتی آشپزی نیز می‌برند. در اینجا فهرستی از بهترین رام‌کام‌های کره‌ای را ملاحظه می‌کنید که همگی امتیاز بالای ۸ را در وبسایت IMDb دریافت کرده‌اند.

۱. وقتی تو خواب بودی (While You Were Sleeping)
تعداد قسمت‌ها: ۳۲

بازیگران اصلی: بائه سوزی، لی جونگ-سوک، جونگ هه این، لی سانگ یوب

سال انتشار: ۲۰۱۷

امتیاز IMDb: ۸.۳/۱۰

این کمدی رمانتیک با ترکیبی مناسب از فانتزی و درام، داستان زنی به اسم نام هونگ جو را روایت می‌کند که توانایی دیدن حوادث آینده در خواب خود را دارد. از طرف دیگر یک دادستان به نام جونگ جائه چان را در این داستان داریم که تلاش می‌کند تا قبل از وقوع حوادث آن‌ها را متوقف کند.

۲. دکتر رمانتیک (Dr. Romantic)
تعداد قسمت‌ها: ۵۴

بازیگران اصلی: هان سوک کیو، وو مین بیون، جین کیونگ، کیم مین جائه

سال انتشار: ۲۰۱۶

امتیاز IMDb: ۸.۴/۱۰

این کمدی رمانتیک کره‌ای برخی از بهترین بازیگران دنیای سریال‌های کره‌ای را در زمان خود به صحنه آورده است. داستان سریال حول زندگی یک دکتر ماهر و زبردست به اسم دکتر کیم می‌چرخد. ماجرای اصلی از جایی آغاز می‌شود که دکتر کیم با دو دانشجوی پزشکی مواجه می‌شوند که هر دو از جهات مختلفی نیاز به آموزش‌های بیشتری دارند تا بتوانند حرفه پزشکی را بهتر درک کنند.

بهترین سریال‌های «کمدی‌-عاشقانه» کره‌ای بر اساس امتیاز IMDb

۳. کلاس ایته‌وون (Itaewon Class)
تعداد قسمت‌ها: ۱۶

بازیگران اصلی: پارک سئو جون، کیم دا می، یو جائه میونگ

سال انتشار: ۲۰۲۰

امتیاز IMDb: ۸.۲/۱۰

این کی‌درامای رمانتیک کمدی درباره مردی است که رستورانی در محله ایته‌وون راه‌اندازی می‌کند تا از پسر مدیرعامل شرکتی که پدرش را کشته است، انتقام بگیرد. این سریال تعادلی میان داستان‌های کمدی و انتقام برقرار کرده و توانسته نظر مخاطبان زیادی را جلب کند.

بهترین سریال‌های «کمدی‌-عاشقانه» کره‌ای بر اساس امتیاز IMDb

۴. کیمیای ارواح (Alchemy of Souls)
تعداد قسمت‌ها: ۳۰

بازیگران اصلی: لی جائه ووک، هوانگ مین هیون، یو جون سانگ

سال انتشار: ۲۰۲۲

امتیاز IMDb: ۸.۸/۱۰

این کمدی رمانتیک با ترکیبی از درام و فانتزی، داستان جادوگران جوان و سرنوشت‌های پیچیده مرتبط با یک تکنیک جادوی ممنوع به نام «کیمیاگری ارواح» را روایت می‌کند. این طلسم ممنوعه قدرت جابه‌جایی جان‌ها بین بدن‌ها را دارد. داستان اصلی زمانی آغاز می‌شود که روح یک قاتل زن به نام ناکسو در بدن ضعیف‌تر زنی به نام مو-دوک گرفتار می‌شود.

بهترین سریال‌های «کمدی‌-عاشقانه» کره‌ای بر اساس امتیاز IMDb

۵. یک خواستگاری کاری (Business Proposal)
تعداد قسمت‌ها: ۱۲

بازیگران اصلی: آن هیو سوپ، کیم سه جونگ، سئول این آه

کارگردان: پارک سون هو

سال انتشار: ۲۰۲۲

امتیاز IMDb: ۸.۱/۱۰

این کمدی رمانتیک داستان هاری، با بازی کیم سه جونگ، را روایت می‌کند که در یک قرار خواستگاری بدون آشنایی قبلی، از قضا با رئیس شرکت خود ملاقات می‌کند. سریال توسط پارک سون هو کارگردانی و توسط سئول هی هان، بو-هی هونگ، و های هوا نوشته شده است. این سریال با بازی بهترین بازیگران کره‌ای به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

۶. دهکده ساحلی چا چا چا (Hometown Cha-Cha-Cha)
تعداد قسمت‌ها: ۱۷

بازیگران اصلی: شین مین آ، کیم سون هو، جینا سو

سال انتشار: ۲۰۲۱

امتیاز IMDb: ۸.۴/۱۰

این کمدی رمانتیک داستان دندانپزشکی به نام هه جین، با بازی شین مین آ، را روایت می‌کند که کفش خود را در حین بازدید از یک روستای ساحلی گم می‌کند. هونگ دو-شیک (کیم سون هو)، فردی همه فن حریف که کارهای مختلف افراد دهکده را انجام می‌دهد و به همین دلیل از احترام زیادی هم در شهر خود برخوردار است، بر حسب اتفاق این کفش را پیدا کرده و به این ترتیب این دو با هم ملاقات می‌کنند.

بهترین سریال‌های «کمدی‌-عاشقانه» کره‌ای بر اساس امتیاز IMDb

۷. سقوط آزاد عشق (Crash Landing on You)
تعداد قسمت‌ها: ۱۹

بازیگران اصلی: هیون بین، سون یه جین، سئو جی هه، کیم جونگ هیون

سال انتشار: ۲۰۱۹

امتیاز IMDb: ۸.۷/۱۰

این کمدی رمانتیک هیجان‌انگیز داستان یک زن تاجر اهل کره جنوبی به نام یون سه ری، با بازی سون یه جین، را روایت می‌کند که پس از یک حادثه در پرواز تفریحی‌اش به طور تصادفی در کره شمالی فرود می‌آید. در آنجا، او با ری جئونگ هیوک که یک افسر ارتش کره شمالی است برخورد می‌کند. افسر جوان سعی می‌کند از سه‌ری محافظت کند و او را پنهان کند؛ به تدریج رابطه‌ای عاطفی بین این دو نفر شکل می‌گیرد.

۸. گابلین (Goblin)
تعداد قسمت‌ها: ۱۶

بازیگران اصلی: گونگ یو، کیم گو اون، لی دونگ ووک، یو این نا

سال انتشار: ۲۰۱۶

امتیاز IMDb: ۸.۶/۱۰

این کمدی رمانتیک داستان یک عروس، یک نفرین جاودانه، چند روح، یک قاصد مرگ و یک گذشته تراژیک را روایت می‌کند. ماجرای اصلی سریال دربارۀ یک جن یا گابلین است که برای پایان دادن به زندگی جاودانه‌اش به یک همسر انسان نیاز دارد.

بهترین سریال‌های «کمدی‌-عاشقانه» کره‌ای بر اساس امتیاز IMDb

منبع: فرادید
دیدگاه
آخرین اخبار