دومینوی استعفاء در کابینه جنگ/ دولت نتانیاهو در آستانه سقوط!

بعد از بنی گانتز، فرمانده تیپ غزه هم از منصب خود استعفاء داد تا کابینه و ارتش جنگ در آستانه فروپاشی قرار بگیرد.

لحظاتی پیش، فرمانده تیپ غزه در ارتش اسرائیل اعلام کرد از منصب خود استعفا می‌دهد. «آوی روزنفلد» فرمانده تیپ غزه استعفای خود را اینگونه توجیه می‌کند: «بعد از 8 ماه جنگ غزه . . . شکست خوردم.»

وی افزود: «من در مأموریت زندگی خودم که حفاظت از غلاف غزه شکست خوردم و همه باید مسئولیت خود را بر عهده بگیرند و من مسئول تیپ غزه هستم.»

همچنین، لحظاتی پیش «بنی گانتز» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در مخالفت با نخست وزیر این رژیم از سمت خود استعفا داده است.

به جز این دو نفر،  هیلی تروپر، از حزب گانتز نیز استعفای نهایی خود را از دولت نتانیاهو اعلام کرد و سومین مستعفی دولت جنگ اسرائیل شد.

واکنش نتانیاهو: زمان خوبی برای استعفاء نبود

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش خود به استعفای بنی گانتس گفت: «ما تا پیروزی و تحقق تمامی اهداف جنگ و در راس آن آزادی همه اسرا و نابودی حماس به راه خود ادامه می‌دهیم.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: «اکنون زمان مناسبی برای استعفا نبود بلکه زمان وحدت بود.»

بنیامین نتانیاهو افزود: «ما تا پیروزی و تحقق تمامی اهداف جنگ و در راس آن آزادی همه اسرا و نابودی حماس به راه خود ادامه می‌دهیم.»

نتانیاهو ادعا کرد: «در برای ورود هر حزبی که به کابینه جنگ برای کمک به پیروزی در جنگ و تضمین سلامت و امنیت اسرائیلی‌ها کمک می‌کند، باز است.»

جنگ داخلی در کابینه جنگ

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در پی استعفای بنی گانتس خواستار پیوستن به کابینه جنگ شد و اظهار داشت: «زمان آن رسیده تا تصمیماتی شجاعانه اتخاذ و بازدارندگی حقیقی ایجاد شود تا امنیت برای ساکنان جنوب و شمال و کل اسرائیل محقق شود.»

«یائیر لاپید» رئیس مخالفان کابینه رژیم صهیونیستی گفت: «تصمیم بنی گانتس و گادی آیزنکوت برای خروج از کابینه شکست خورده جنگ مهم و درست بود.»

لاپید ادامه داد: «زمان آن رسیده تا دولتی با تدبیر که امنیت و گروگان‌ها را بازگرداند و جایگاه بین‌المللی اسرائیل را بازیابد، جایگزین این کابینه تندرو شود.»

«آویگدور لیبرمن» رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» هم گفت: «استعفای بنی گانتس از کابینه جنگ تصمیم خوبی بود و حتی اگر با تاخیر هم صورت گرفت اما باز از هیچی بهتر بود.»

در این شرایط، دولت نتانیاهو در وضعیت بسیار بدی قرار گرفته و ممکن است کابینه جنگش هر لحظه فرو بپاشد.

 

دیدگاه
آخرین اخبار