«پسران مغرور»، گروه راست افراطی پشت سر ترامپ/ تصاویر

اعضای گروه «پسران مغرور» می‌گویند که آن‌ها قصد دارند و آماده می‌شوند که به عنوان یک نیروی فیزیکی در حمایت از ترامپ عمل کنند. آنان امیدوارند با بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید، رهبران‌شان عفو و از زندان آزاد شوند؛ آنچه که خود رئیس‌جمهور پیشین آمریکا قول داده است.

خبرگزاری رویترز  در گرازش مفصلی از بازگشت «پسران مغرور» با پیراهن‌های مخصوص زرد و سیاه دارای‌شان نشانه این گروه، در میان هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا خبر داده است.

«پسران مغرور» یا «پراود بایز» یک گروه راست افراطی کاملا مردانه و عمدتا متشکل از جوانان است که اعضایش به دامن زدن خشونت در برخی گردهمایی‌ها از جمله در یورش شش ژانویه متهم شده‌اند.

اعضای این گروه در یورش ششم ژانویه ۲۰۲۰ هواداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا در تلاش برای براندازی نتایج انتخابات و به خشونت کشیدن تجمعات نقش تاثیرگذار داشتند.

بعدا چهار نفر از رهبران این گروه را به جرم توطئه فتنه‌انگیز به ۱۵ سال زندان یا بیشتر از آن در دادگاه محکوم شدند. دست‌کم ۷۰ پسر مغرور دیگر نیز به شرکت در خشونت‌ها متهم شدند.

پسران مغرور بار دیگر در میان هواداران ترامپ به صحنه آمده‌اند. رویترز از حضور شماری از آن‌ها در تجمعات حامیان ترامپ از جمله در نیوجرسی خبر داده است.

برپایه این گزارش، اعضای این گروه می‌گویند که آن‌ها قصد دارند و آماده می‌شوند که به عنوان یک نیروی فیزیکی در حمایت از ترامپ عمل کنند. آنان امیدوارند با بازگشت دونالد ترامپ به کاخ سفید، رهبران‌شان عفو و از زندان آزاد شوند؛ آنچه که خود رئیس‌جمهور پیشین آمریکا قول داده است.

پس از اینکه دادگاه در پرونده موسوم به پرداخت حق‌السکوت دونالد ترامپ را مجرم شناخت، پسران مغرور ایالات اوهایو وعده جنگ دادند و با نشر ویدیویی از یک نزاع خیابانی اعضای این گروه، نوشتند: همه‌چیز با مبارزه حل می‌شود.

با این حال، کانال تگرامی رسمی این گروه با انتشار پیامی، از اعضایش خواست که آرامش خود را حفظ کنند، در تله گرفتار نشوند و خود را معرض خطر بازداشت قرار ندهند.

حضور برجسته پسران ترامپ در برخی گردهمایی‌های اخیر هواداران دونالد ترامپ، بار دیگر نگرانی‌ها درباره خطر به خشونت کشیدن انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا را برانگیخته است.

 

 

 

منبع: فرارو
دیدگاه
آخرین اخبار