پزشکیان: برای کمک به مشارکت پرشور وارد صحنه رقابت شدم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برایم مهم نیست تایید صلاحیت بشوم یا خیر، گفت: مشکل این است که حرف‌های رهبری و قانون برنامه را می‌گذاریم یک طرف و از خودمان حرف جدید می‌زنیم. اگر می‌خواهیم مشکل مملکت حل شود، باید به دانشمندان و افراد توانمند متکی شویم. در بیرون باید با دنیای بیرون ارتباط داشته باشیم.

 مسعود پزشکیان، نماینده مجلس پس از ثبت‌نام در ستاد انتخابات وزارت کشور گفت: ضمن ابراز تاسف از حادثه ایجاد شده برای رئیس جمهوری، برای کمک به افزایش مشارکت، وارد صحنه رقابت شدیم. آنچه باید انجام دهیم، ارائه حرف‌ها و راه‌های جدید نیست، مشکل این است که حرف‌های رهبری و قانون برنامه را می‌گذاریم یک طرف و از خودمان حرف جدید می‌زنیم. آنچه من می‌گویم، سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبری است و آنچه عمل می‌کنیم، همین است.

وی افزود: قرار بود کشور به جایگاه توسعه یافته در اقتصاد و علم دست پیدا کند. ما باید از سلامت و رفاه و تامین اجتماعی و فرصت‌های برابر و نهاد مستحکم خانواده و دوری از فقر و محیط زیست مطلوب برخوردار باشیم. هرکدام از این بند‌ها را نگاه کنید، می‌توانستیم جایگاه برتر را در منطقه داشته باشیم، باید این کار‌ها را می‌کردیم، ولی نکردیم. باید سهم مردم در امور کشور افزایش پیدا می‌کرد، ولی نشد. رفع تبعیض و نابرابری وظیفه ما بود، ولی نشد، امروز مناطق مختلف کشور برابراند؟ قانون برنامه باید اجرایی می‌شده، چرا نشده؟

پزشکیان گفت: چرا این مشکلات حل نشده است؟ ما ۲ مشکل داریم، یکی در درون و یکی در بیرون. در درون همه افردی که علم و سواد دارند باید اقدام کنند نه آنان که هم حزبی هستند. کسی که قدرت به دست می‌گیرد و پاسخگو نیست، برخلاف سیاست‌ها عمل می‌کند. باید در داخل کشور وحدت بین تمام دسته‌ها ایجاد کنیم و روند‌ها برمبنای شایستگی باشد، نه اینکه افراد ناتوان براساس ارتباط یا موارد دیگر، قدرت به دست بگیرند و مشکل ایجاد شود و پاسخگو نباشند. اگر می‌خواهیم مشکل مملکت حل شود، باید به دانشمندان و افراد توانمند متکی شویم. در بیرون باید با دنیای بیرون ارتباط داشته باشیم.

وی درباره مشورت با خاتمی گفت: با کسی مشورت نکرده‌ام، فعلا که آمده‌ام، اما اصلاح‌طلبان هنوز تصمیمی نگرفته‌اند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برایم مهم نیست تایید صلاحیت بشوم یا خیر!

منبع: ایلنا
دیدگاه
آخرین اخبار