سعید جلیلی داوطلب کاندیداتوری انتخاب ریاست جمهوری شد

یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

سعید جلیلی بعد از ظهر پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ با حضور در ستاد انتخابات کشور برای کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

وی اکنون عضو شورای راهبردی روابط خارجی و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام است و سابقه دبیری شورای عالی امنیت ملی و ریاست گروه مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲، معاونت اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ، مدیریت بررسی‌های جاری دفتر رهبری، معاونت اداره اول آمریکا در وزارت خارجه و همچنین ریاست اداره بازرسی وزارت خارجه را در کارنامه سوابق خود دارد.

جلیلی متولد ۱۵ شهریور ۱۳۴۴ است و تا کنون ۲ مرتبه نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است؛ او در رقابت‌های انتخاباتی یازدهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲ در رقابت با حسن روحانی، محمد باقر قالیباف، محسن رضایی، علی اکبر ولایتی و محمد غرضی با کسب ۴ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۹۴۶ رای نفر سوم شد و در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ نیز با شعار «دولت جهش و جهاد: جهاد بزرگ برای جهش ایران» نامزد انتخابات شد که در نهایت به نفع سید ابراهیم رئیسی دیگر کاندیدای انتخابات کناره گیری کرد.

مردم در سوگ رئیس‌جمهور محبوب و شهیدشان نشان دادند که به‌خوبی قدردان خدمت هستند

ملت خوب و فهیم ما سهم خودشان در حوادث را نشان داده‌اند و اکنون آماده‌اند که نقش‌های بزرگ‌تری را برای پیشرفت کشور ایفا کنند.

جلیلی ادامه داد: وقتی ما مردمی داریم که چنین حماسه‌هایی را می‌آفرینند، به دولتی احتیاج داریم که تمام عزم، اراده و برنامه‌ٔ پیشرفت کشور را داشته باشد.

این مجمع تشخیص مصلحت گفت: در سال‌های گذشته فارق از اینکه دولت مستقر رفیق یا رقیب ما بوده، تلاش کردیم نتایج بررسی‌هایمان را برای تأیید، تصحیح و تکمیل عملکرد دولت ارسال کنیم.

وی افزود: پیشرفت‌های مردم و روندهای جهانی نشان می‌دهد که امروز در یک فرصت تاریخی هستیم.

جلیلی در پایان اظهار داشت: ما برای موفقیت‌هایی در ادامهٔ موفقیت‌های رئیس‌جمهور شهیدمان به تصمیم‌های درست نیاز داریم تا به قله‌های پیشرفت دست پیدا کنیم.

عدم توجه جلیلی به قطع میکروفون و ادامه دادن سخرانی

با اینکه فرصت پنج دقیقه‌ای جلیلی تمام شد و میکروفون او قطع شد اما وی سخنرانی خود را بدون توجه به این محدودیت ادامه داد.

امیرحسین ثابتی، مجری سابق و نماینده فعلی مشهورترین فرد همراه جلیلی بود

خبرنگار: تبلیغ یک کاندیدای انتخابات توسط یک نماینده مجلس ایرادی ندارد؟

ثابتی: نه منع قانونی نداره ظریف هم در انتخابات ۹۶ اینکار را برای روحانی کرد.

منبع: ايسنا
دیدگاه
آخرین اخبار