روش نگهداری بادمجان سرخ شده در فریزر چگونه است؟

اگر شما در منزل بادمجان داشته باشید به راحتی میتوانید چند نوع غذای خوشمزه را آماده کنید، پس بهتر است ترفندهای نگهداری طولانی مدت از بادمجان را بدانید.

برای نگهداری هرچه بهتر و طولانی تر بادمجان پخته به روش های زیر اقدام کنید:

بادمجان ها را بجوشانید

چنانچه شما مقدار زیادی بادمجان خریده‌اید و نمی‌توانید پیش از فاسدشدنشان آن‌ها را استفاده کنید، بادمجان‌ها را با آب سرد و یا ولرم بشویید و با چاقوی تیز دو انتهای بادمجان را ببرید و پوست بکنید و قطعه‌قطعه کنید.

بادمجان های تکه شده را در قابلمه ای که درون آن آب و کمی آب لیمو در حال جوشیدن است(نصف فنجان آب‌لیمو برای هر چهار لیتر آب) بریزید و بگذارید به مدت پنج دقیقه در آب جوش بماند. سپس به سرعت بادمجان‌ها را از آب جوش خارج کرده و داخل کاسه آب یخ پنج دقیقه نگه‌دارید و سپس از آب خارج کرده و بگذارید تا خوب خشک شود.
بادمجان‌ها را جوشانده، سرد و خشک را داخل پلاستیک فریزر قرار داده و در فریزر منجمد کنید. با این روش بادمجان‌ها به مدت شش ماه در فریزر به خوبی باقی می مانند.

بادمجان ها را کبابی کنید

کبابی کردن یکی دیگر از شیوه های نگهداری بادمجان در فریزر است. اول با چاقو چند برش کوچک به بادمجان ها بزنید و بادمجان ها را روی شعله گاز یا درون فر کباب کنید.

زمان کباب کردن بادمجان ها مرتب آنها را برگردانید تا خوب کباب شده و بادمجان نرم شوند. بعد از خنک شدن بادمجان ها پوست آنها را بکنید و سپس ساطوری کنید وبادمجان های ساطوری شده را به اندازه هر وعده مصرفی درون کیسه فریزر بریزید و در فریزر قرار دهید.

6

بادمجان ها را سرخ کنید

بادمجان ها را پوست بگیرید و در آب نمک قرار داده و پس از گذشت مدتی سرخ کنید، اجازه دهید روغن اضافی آن خارج شود و بعد از خنک شدن بادمجان ها، آنها را جدا جدا در یک سینی بچینید و روی سینی را سلفون کشیده و در فریزر بگذارید تا بادمجان ها یخ زده و به هم نچسبند. دو ساعت بعد بادمجان ها را در آورده و درون کیسه های زیپ دار ریخته و هوا را کاملا از کیسه خارج کنید و داخل فریزر قرار بدهید.

7

منبع: نمناک
دیدگاه
آخرین اخبار