برنزه کردن پوست در تابستان با چند روش بدون ضرر

تمام دخترخانم ها و پسرهای جوان به دنبال راه هایی برای برنزه کردن پوست شان در فصل تابستان هستن که در این بین روش های پرخطر زیادی وجود دارند.

اگر تمایل دارید پوست خود را برنزه کنید با ما همراه شوید تا روش های بدون ضرر برای برنزه کردن پوست را به شما آموزش دهیم.

برنزه کردن پوست با روشهای بدون ضرر خانگی

برنزه شدن پوست می تواند نوعی تنوع و تغییر در پوست باشد که زیبایی خاصی به آن می دهد البته برای برنزه شدن سریع تکنیک های متعددی وجود دارد و شما می توانید یکی از روش های مناسب را انتخاب کنید، اما باید در نظر بگیرید، بهترین روش را برای برنزه شدن را استفاده می کنید.

فصل تابستان، فصل گرما و زمان مناسبی برای تفریح و مسافرت است. در فصل تابستان برخی افراد از انواع تفریحات استفاده کرده و برخی به ساحل رفته و از تفریحات کنار دریا و شنا لذت می برند. در فصل گرما، تابش نور خورشید به حداکثر خود رسیده و زمان مناسبی برای آفتاب گرفتن و برنزه کردن و تغییر رنگ پوست بدن است. البته برنزه کردن پوست باید به طور صحیح انجام شود تا از بروز خطرات احتمالی برای پوست بدن جلوگیری شود.

شما می توانید در منزل و با روش های خانگی، پوست خود را برنزه کنید. روش های خانگی برای تغییر رنگ پوست و تیره تر کردن تن پوست، نسبت به روش های دیگر مناسب تر بوده و عوارض کمتری دارد.

 

 

برنزه کردن پوست با تخم مرغ و هویج

شما می توانید با یک دستور العمل 100٪ طبیعی و با مواد مناسبی که در آشپزخانه شما یافت می شود، پوست خود را برنزه کنید. به عنوان مثال، می توانید از  یک زرده تخم مرغ، پنج قاشق غذاخوری روغن هویج و پنج قطره اسانس هویج به راحتی پوست خود را برنزه کنید. شما می توانید این مواد را به میزان مساوی با هم مخلوط کرده و بر روی پوست خود اعمال کنید. سپس، اجازه دهید تا 15 تا 20 دقیقه روی پوست شما  باقی مانده و سپس پوست را بشویید. این یک روش بسیار ساده و سریع برای برنزه شدن پوست است.

سریع ترین روش برنزه کردن پوست با روغن زیتون

برخی روغن ها در تغییر رنگ و برنزه کردن پوست می توانند تاثیر گذار باشند. یکی از این روغن ها، روغن زیتون است. روغن زیتون علاوه بر اینکه به سرعت از طریق پوست جذب شده و دارای خواص ضد التهابی است، روشی ساده و خانگی برای برنزه کردن به شمار می رود. روغن زیتون روغنی گیاهی بوده و عوارض مواد شیمیایی را ندارد.

برای استفاده از روغن زیتون، پس از تهیه یک روغن با کیفیت و خالص، کمی روغن زیتون را به پارچه ای آغشته کرده و سپس روی پوست بزنید. البته سعی کنید میزان روغن زیتون خیلی زیاد نباشد. شما می توانید با استفاده از روغن زیتون و آفتاب گرفتن، پوست خود را برنزه کنید. پس از گذشت بیست تا سی دقیقه، پوست خود را با صابونی ملایم بشویید.

برنزه شدن سریع پوست با حنا و قهوه بدون آفتاب

یکی دیگر از مواد طبیعی برای برنزه کردن پوست، استفاده از حنا و قهوه است. حنا و قهوه هر دو دارای خاصیت رنگ دهی بالایی بوده و می تواند رنگ پوست را تغییر دهد. برای این کار شما می توانید سه قاشق غذا خوری حنا و یک قاشق غذاخوری قهوه را با هم مخلوط کرده و کمی آب به آن اضافه کرده و مخلوط کنید. سپس، این ترکیب را روی بدن خود زده و اجازه دهید تا چند دقیقه بماند. هر سه دقیقه یک بار پوست خود را بررسی کنید تا ببینید میزان رنگ دهی آن چقدر است.

اگر شما نمی خواهید پوستتان زیاد نارنجی شود، بهتر است زودتر پوست خود را بشویید. بدن شما این رنگدانه طبیعی را به سرعت جذب کرده و رنگ پوست بدن شما کمی تیره تر و نارنجی می شود. لازم به ذکر است که این تکنیک نیاز به قرار گرفتن در معرض نور خورشید ندارد.

برنزه شدن پوست در خانه با قهوه بدون آفتاب

شما می توانید در منزل و بدون قرار گرفتن در معرض نور خورشید پوست خود را برنزه کنید. برای این کار می توانید از قهوه استفاده کنید. قهوه با خاصیت رنگ دهی، می تواند رنگ پوست شما را کمی تیره تر کند. کمی قهوه را در آب مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید تا قدرت رنگ دهی آن بیشتر شود. سپس اجازه دهید تا خنک شده و روی پوست خود اعمال کنید. پس از مدت زمان دلخواه، پوست خود را با آب بشویید.

روش برنزه کردن با روغن بچه

یکی دیگر از روغن های مورد استفاده برای برنزه شدن سریع پوست، استفاده از روغن بچه است. شما می توانید بدون آفتاب گرفتن، کمی روغن بچه را درون بطری ریخته و روی پوست خود اسپری کنید. این کار را می توانید یک روز در میان انجام دهید. با اسپری کردن روغن بچه روی بدن، از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کنید. البته ممکن است استفاده از روغن های مختلف برای برنزه کردن در پوست هر فردی نتایج بسیار مطلوبی نداشته باشد.

طریقه برنزه کردن پوست بدون آفتاب

اشعه خورشید می تواند برای پوست بسیار مضر و خطرناک باشد و در صورت آفتاب گرفتن جهت برنزه شدن سریع لازم است که از قرار گرفتن زیر نور خورشید به مدت طولانی اجتناب کرده و پیش از آفتاب گرفتن، حتما از کرم های ضد آفتاب ملایم استفاده کنید تا پوست شما دچار عوارض ناخواسته نشود.

برای جلوگیری از بروز مشکلات پوستی و دیگر عوارض مربوط به نور خورشید، شما می توانید از روش های دیگری برای برنزه شدن سریع استفاده کنید. برای این کار می توانید در منزل و با استفاده از گیاهان مختلف، پوست خود را برنزه کنید. به عنوان مثال می توانید از چای، حنا، هویج و یا قهوه استفاده کنید. کمی چای را در ظرف آبی ریخته و اجازه دهید تا بجوشد. پس از خنک شدن چای، می توانید آن را روی پوست اعمال کرده و رنگ دلخواه خود را به دست آورید. این روش یکی از روشهای برنزه شدن سریع است.

خطرات برنزه شدن سریع و نادرست

شاید تصور کنید که برنزه کردن روشی آسان و بدون عوارض بوده و دقت کافی در این زمینه نداشته باشید. اما باید بدانید که هر روشی را که به کار می برید باید به درستی انجام شود تا از عوارض و خطرات احتمالی آن جلوگیری شود.

برخی از روش های برنزه کردن مانند سولاریوم و یا قرار گرفتن در نور شدید خورشید، می تواند باعث آسیب رسانی شدید به پوست شود.

برخی از عوارض برنزه کردن نادرست عبارتند از:

  •     چین و چروک پوست  
  • پوسته پوسته شدن پوست
  • اگزما
  • التهاب و قرمزی پوست
  • خشکی و پیری زودرس
  • ایجاد لکه های پوستی
  • سرطان پوست
منبع: نایزما
دیدگاه
آخرین اخبار