تصویری جالب از ایستگاه فضایی بین المللی

شاتل فضایی اندور در شرایطی به ایستگاه فضایی بین المللی متصل است که این ایستگاه در ارتفاع تقریبا 355 کیلومتری و با سرعت 27000 کیلومتر بر ساعت حرکت می کرد.

عکس جالب توجه زیر توسط فضانورد ایتالیایی  پائولو نسپولی (Paolo Nespoli)  هنگام ترک از  ایستگاه فضایی بین المللی  در ماه مه 2011 گرفته شد. وی این عکس را هنگام سفر بازگشت به زمین و در یک  کپسول سایوز  ثبت کرد.

شاتل فضایی

رویه های ایمنی در آن زمان به این معنی بود که کپسول روسی سایوز به طور معمول در زمان حضور یک  شاتل  آمریکایی، اقدام به حمل و نقل نمی کرد. در نتیجه، این اولین عکس گرفته شده از مدارگرد آمریکایی در زمان اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی است.

شاتل فضایی اندور  در شرایطی به  ایستگاه فضایی بین المللی  متصل است که این ایستگاه در ارتفاع تقریبا 355 کیلومتری و با سرعت 27000 کیلومتر بر ساعت حرکت می کرد.

لنز دوربین نسپولی به سوی خرپا، یا ستون فقرات  ایستگاه فضایی بین المللی  که چهار مجموعه بال خورشیدی غول پیکر را حمل می کند، نگاه می کند. قسمت عقب ایستگاه فضایی بین المللی نیز توسط سفینه باری رباتیک یوهانس کپلر اشغال شده است.

شاتل فضایی

نسپولی طی اقامت 159 روزده خود در ایستگاه فضایی بین المللی، زمان زیادی را صرف عکسبرداری از زمین و زندگی در این ایستگاه فضایی کرد.

شاتل فضایی اندور  در این آخرین ماموریت خود، آخرین آیتم مونتاژ بزرگ آمریکا را به ایستگاه فضایی بین المللی تحویل داد. این دستگاه هفت تنی به ارزش دو میلیارد دلار به نام طیف سنج مغناطیسی آلفا شناخته می شود. اندور در یکم ژوئن 2011 به زمین بازگشت و برای همیشه بازنشسته شد.

همراهان نسپولی در کپسول سایوز، دمیتری کوندراتیف، فضانورد روس و فرمانده اکسپدیشن 27، و کاترین کلمن، فضانورد ناسا، بودند.

شاتل فضایی

 

دیدگاه
آخرین اخبار