نقشه شوم جوان شیطان صفت به بهانه ازدواج

فردی که با انتشار تصاویر خصوصی 20 دختر و زن جوان، در فضای مجازی از آنها اخاذی می کرد دستگیر شد.

سرهنگ سید جعفر افضلی فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر روز دوشنبه بیان داشت: در پی مراجعه دختر جوانی به  پلیس فتا  بابلسر مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی اش در فضای مجازی و  اخاذی  از وی بلافاصله رسیدگی به این پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات اولیه از شاکی مشخص شد که وی مدتی قبل در یک شبکه اجتماعی ضمن آشنایی با فردی که به ظاهر قصد ازدواج با او را داشته اقدام به ارسال تعدادی از تصاویر خصوصی برای وی می کند که پس از دریافت تصاویر متهم به یک باره تغییر رفتار داده و قربانی را تهدید به انتشار تصاویر و اطلاعات شاکی در فضای مجازی می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر تصریح کرد: ماموران پلیس فتا این شهرستان با اقدامات فنی و تخصصی متهم را که از ساکنین شهرستان همجوار بوده را شناسایی و پس از هماهنگی قضایی وی را  دستگیری  و تحویل مراجع قضائی دادند.

وی اظهار داشت: متهم در بازجویی خود اعتراف کرد که با عضویت در گروهای مختلف اعتماد دختران نوجوان را جلب و با دسترسی به تصاویر خصوصی دختران و با ایجاد مزاحمت و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی اقدام به  اخاذی  از آنها می کرد که در این خصوص به ۲۰ فقره اخاذی به این شیوه مشابه در شهرهای مختلف اعتراف کرد.

سرهنگ افضلی در پایان اظهار داشت: کاربران شبکه های اجتماعی و به خصوص نوجوانان نسبت به ارتباط با افراد ناشناس به ظاهر موجه و همچنین نگهداری تصاویر و فیلم های خصوصی خود دقت بیشتری داشته باشند و اجازه ندهند تصاویر خصوصی آنها در اختیار دیگران قرار گیرد و به هیچ عنوان آنها را در فضای مجازی برای دیگران حتی نزدیکان و بستگان خود ارسال نکنند زیرا ممکن است در آینده مورد سوء استفاده واقع شود.

 

منبع: رکنا
دیدگاه
آخرین اخبار