پلیس در تعقیب عاملان 3 جنایت در پایتخت

پرونده قتل چهار مرد که در حوادث جداگانه جان باخته اند، در حالی روی میز بازپرس جنایی پایتخت قرار گرفت که عاملان قتل‌ها از سوی پلیس تحت تعقیب قرار دارند.

قتل به خاطر پارک خودرو

نخستین حادثه خونین صبح جمعه به پلیس اعلام شد. ساعت 8:45 شامگاه پنجشنبه 17 خرداد، دو مرد و یک زن وحشتزده و هراسان مردی زخمی را به یکی از بیمارستان‌های شمال پایتخت رساندند. با وجود تلاش کادر درمان برای کمک به نجات مرد مجروح، وی صبح جمعه بر اثر شدت جراحات وارده جان باخت.

گزارش مرگ مرد جوان به بازپرس حسین گودرزی اعلام شد و بازپرس جنایی دستور تحقیقات صادر کرد.

در بررسی‌های اولیه یکی از افرادی که مرد جوان را به بیمارستان رسانده بود، به بازپرس کشیک قتل پایتخت گفت: با مقتول دوست بودیم عصری برای خوردن آبمیوه به مقابل پارک ملت رفتیم. دوستم می‌خواست خودرواش را پارک کند که همزمان یک خودروی «جک» هم می‌خواست در همان محل پارک کند.

سر پارک خودرو آنها باهم دعوای‌شان شد و ناگهان یکی از سرنشینان خودروی جک با چاقو دوستم را زد و فرار کردند.

به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی پایتخت تحقیقات برای دستگیری متهمان فراری ادامه دارد.

جنایت بر سر قلیان عتیقه

دومین حادثه ساعت 1:15 دقیقه بامداد شنبه 19 خرداد از سوی مأموران کلانتری نازی‌آباد به بازپرس سالار صنعتگر اعلام شد. طبق اعلام کلانتری دو مرد جوان که با ضربات چاقو مجروح شده بودند، پس از انتقال به بیمارستان جان‌شان را از دست داده بودند.

در ادامه تحقیقات یکی از شاهدان قتل‌ها در تحقیقات گفت: حسن و سعید، دو قربانی این ماجرا، مدت‌ها باهم دوست بودند. چند وقت قبل سعید قلیان کوچک و عتیقه‌ای را به صورت امانت به حسن داد. قلیانی که عامل درگیری بین دو دوست و در نهایت قتل آنها شد.

چند باری سعید از حسن خواست که قلیان را برگرداند، اما او مدام بهانه می‌آورد و امروز و فردا می‌کرد. ساعت 30 دقیقه بامداد بود که سعید با حسن تماس گرفت و گفت که قلیانش را می‌خواهد. حسن هم جواب داد در یک گیم‌نت حوالی نازی‌آباد در حال بازی است و از او خواست برای صحبت به آنجا برود.

او ادامه داد: به‌دنبال این تماس، سعید به سراغ حسن آمد و خیلی زود صحبت‌شان بر سر قلیان به دعوا منتهی شد.

درگیری از داخل گیم‌نت به خیابان کشیده شد و ناگهان سعید چاقویی از جیبش بیرون آورد و به حسن ضربه زد. حسن خونین روی زمین افتاد و سعید که از دیدن این موضوع وحشت کرده بود، خواست فرار کند. یکی از دوستان حسن که شاهد ماجرا بود، به همراه دوستان دیگرش از فرار او جلوگیری کردند و در درگیری با سعید، این‌بار آنها با چاقو به او حمله کرده و سعید را زخمی کردند. دوست حسن وقتی سعید را دید که خونین روی زمین افتاده از ترس، پا به فرار گذاشت.

ما هم هر دوی آنها را به بیمارستان منتقل کردیم که لحظاتی بعد هر دو فوت کردند.

به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی پایتخت، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی برای دستگیری متهم وارد عمل شده و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

قتل در پاتوق قماربازان

ساعت 3:30 بامداد شنبه نیز گزارش دیگری به بازپرس سالار صنعتگر از سوی مأموران کلانتری مولوی اعلام شد.

ماجرا از این قرار بود که راننده یک تاکسی اینترنتی، مرد جوانی را که زخمی شده بود به بیمارستان منتقل کرد اما مرد جوان به محض انتقال به بیمارستان جانش را از دست داد.

به دستور بازپرس جنایی، تحقیقات از راننده آغاز شد و مرد میانسال گفت: مسافری در حوالی خیابان مولوی درخواست خودرو داد و من هم بی‌خبر از همه جا، آن را قبول کردم.

زمانی که به موقعیتی که مسافر انتخاب کرده بود رسیدم، دو مرد را به همراه مرد زخمی دیدم که کنار خیابان ایستاده بودند. آنها با تهدید از من خواستند که مرد زخمی را به بیمارستان منتقل کنم. ابتدا مخالفت کردم اما دو مرد جوان که در کنار موتورسیکلت‌شان ایستاده بودند، تهدید کردند که اگر او را به بیمارستان نرسانی، تو را می‌کشیم.

ترسیده بودم و به ناچار او را سوار بر خودروام کردم و مردان جوان حتی تا نزدیکی بیمارستان با موتورسیکلت مرا تعقیب کردند.

به‌دنبال اظهارات مرد میانسال، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت راهی محل شده و در بررسی‌های میدانی و بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سوار کردن مقتول، کارآگاهان دریافتند که دو مرد موتورسوار در حالی که مقتول زخمی بوده و به درستی نمی‌توانسته راه برود، او را از خانه‌ای در همان حوالی بیرون آورده‌اند.

خانه‌ای که بررسی‌های تیم جنایی نشان می‌داد پاتوق قماربازان است.

در تحقیقات از افرادی که در پاتوق بودند یکی از آنها گفت: مقتول در اینجا رفت‌و‌آمد داشت و بر سر قمار با یکی از افراد اینجا به نام یاشار درگیر شد. یاشار هم او را با چاقو زد بعد هم با یکی از دوستانش او را از خانه بیرون برد تا به بیمارستان برساند.

با اظهارات شاهدان این ماجرا، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی پایتخت دستور بازداشت مردان موتورسوار را صادر کرد.

منبع: ایران
دیدگاه
آخرین اخبار