دستگیری قاتل مسلح فراری بعد از 50 روز در عنبرآباد

مرد مسلح که به خاطر یک اختلاف طایفه ای دو نفر را به قتل رسانده و با شلیک به دو آمبولانس یک پرستار را مجروح و فرار کرده بود از سوی پلیس عنبرآباد (شهرستان جیرفت) دستگیر شد.

حامد عمرانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد دراین باره گفت: سال گذشته به خاطر اختلافات شخصی و طایفه‌ای در یک نزاع ۲ نفر در شهرستان رودبار جنوب به قتل رسیدند و پس از مدتی متهم به قتل دستگیر شد. وی به دلیل نبود زندان در شهرستان رودبار، در زندان کهنوج نگهداری می‌شد.

تا این‌که روز 15 فروردین امسال وقتی یکی از بستگان متهم به قتل برای ملاقات با او به زندان کهنوج رفته بود پس از بازگشت از زندان مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت و ضاربان متواری شدند.

 فرد مجروح برای ادامه درمان به بیمارستان جیرفت و کرمان اعزام شد اما بین راه ضاربان مسلح کمین کردند و آنها ابتدا به اشتباه به یک آمبولانس دیگر که یک بیمار قلبی درآن بود تیراندازی کردند که در این حادثه راننده آمبولانس مجروح شد.

عمرانی افزود: افراد ضارب دوباره به آمبولانس دوم که حامل فرد مجروح اصلی بود حمله کردند و در این حادثه وی و برادرش را به قتل رساندند و متواری شدند.

سرهنگ علی کریمی سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان عنبرآباد در تشریح این خبر گفت: روز 15 فروردین امسال خبر قتل مسلحانه دو شهروند و تیراندازی به آمبولانس به پلیس اعلام شد و بلافاصله اکیپی مجرب از کارآگاهان پلیس با حضور در صحنه جرم، بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

مأموران پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی عنبرآباد با پی جویی‌های پلیسی و تخصصی، موفق به شناسایی محل اختفای قاتل شدند و در یک عملیات پلیسی، متهم فراری را پس از ۴۹ روز زندگی مخفیانه در مخفیگاهش در یکی از روستاهای اطراف شهرستان عنبرآباد دستگیر و دو قبضه سلاح جنگی از متهم کشف کردند.

 متهم در تحقیقات پلیس پس از مواجهه با شواهد و مدارک به قتل‌ها اعتراف و انگیزه خود را اختلافات شخصی با مقتولان عنوان کرد که در نهایت وی برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شد.

 

منبع: ایران
دیدگاه
آخرین اخبار