جزییات حادثه هوایی در پرواز ترکیه

مقامات فرودگاه دوبلین عصر یکشنبه اعلام کردند یک فروند هواپیمای بوئینگ متعلق به یک شرکت قطری حین عبور از آسمان ترکیه به‌دلیل برخورد با چاله‌های هوایی دچار سانحه شد.

در این حادثه ۱۲ نفر از مسافران شرکت هواپیمایی قطر مجروح و هشت نفر از مجروحان در بیمارستان بستری شدند. هواپیمای قطری روز یکشنبه از دوحه عازم دوبلین بود.

 فرودگاه دوبلین در بیانیه خود گفت پرواز (کیوآر۰۱۷) که یک بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر بود طبق برنامه پیش از ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی سالم به زمین نشست.

در این بیانیه آمده است که هواپیما هنگام پرواز بر فراز ترکیه درگیر تلاطم آب و هوایی شد و هنگام فرود خودرو‌های امداد منتظر آن بودند.

قطر ایرویز در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد اندکی از مسافران و خدمه هواپیما در جریان پرواز جراحات جزئی دیدند و اکنون تحت مراقبت‌های پزشکی هستند.

این حادثه پنج روز پس از آن رخ می‌دهد که در اثر تلاطم شدید هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور در چاله‌های هوایی بر فراز اقیانونس هند یک مرد بریتانیایی ظاهرا بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. این هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ از لندن به سنگاپور می‌رفت.

در حالی که مرگ و میر ناشی از تلاطم‌های آب و هوایی در سفر‌های هوایی نادر است، مجروحیت‌ها در سال‌های اخیر بالا رفته است.

برخی از هواشناسان و تحلیلگران هوانوردی می‌گویند گزارش‌های مربوط به تلاطم‌های هواپیما‌ها در چاله‌های هوایی نیز در حال افزایش است که بطور بالقوه اثر تغییرات آب و هوایی بر پرواز‌ها را نشان می‌دهد.

منبع: فرارو
دیدگاه
آخرین اخبار