ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید "ری را " را اعلام کرد

شرکت ایران خودرو از عرضه رسمی محصول جدید ری را از پاییز امسال خبر داد.

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، اعلام کرد: تا زمستان امسال، ظرفیت تولید ری را به ۲۰ دستگاه در ساعت افزایش خواهد یافت و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، امسال ۱۰ هزار دستگاه از این محصول تولید و از نیمه دوم سال عرضه خواهد شد.

مهدی رادمنش در نشست خبری با محوریت خودرو ری‌را، عنوان کرد: طراحی این خودرو مطابق با استانداردهای روز بوده و در سطح تجهیزات ایمنی و رفاهی بالا و در تیراژ مناسب عرضه خواهد شد. میزان ساخت داخل این محصول در حال حاضر حدود ۶۸ درصد بوده که در ادامه تولید انبوه، افزایش خواهد یافت.
 
وی با اشاره به مشخصات فنی خودروی ری‌را، خاطرنشان کرد: این محصول دارای موتور EF7P TC با حجم ۱۶۴۵سی سی و توان ۱۶۰ اسب بخار است. حداکثر گشتاور این خودرو ۲۴۰ نیوتن متر بوده و دارای ۱۶ سوپاپ و حداکثر سرعت ۱۹۵ کیلومتر بر ساعت است.
 
ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید
 
رادمنش با بیان این‌که ترمزهای عقب و جلو این خودرو دیسکی بوده و از چهار کیسه هوا در نسخه اول برخوردار است که در نسخه‌های بعدی افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: فرمان برقی این محصول قابلیت تنظیم در چهار جهت را دارد. هم چنین کلیدهای کنترل بر روی فرمان و نیز سیستم تهویه اتوماتیک در این خودرو پیش بینی شده است.
 
وی افزود: آیینه الکتروکرومیک و آیینه های برقی تاشونده، شیشه های مجهز به آنتی‌ترپ و پاور‌‌ویندو، شیشه های عقب سولار و دودی، چراغ های مه شکن، چراغ های خوشامد‌گویی و... از سایر مشخصات این محصول است. ری‌را در زمینه امکانات هیچ کسری نسبت به رقبا نداشته و پر امکانات‌ترین خودروی ساخت داخل است‌.
 
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، با اشاره به این‌که تریم داخلی این خودرو، کاملا جدید و منطبق بر خودروهای لوکس دنیا طراحی شده و یک طراحی چند جانبه دارد‌، گفت: مانیتور یکپارچه با نمایشگر جلو آمپر و امکانات رفاهی متعددی برای این محصول تعبیه شده است. هم چنین داخل خودرو نورپردازی شده است که مشتری می تواند بنابر سلیقه خود رنگ آن‌ را تغییر دهد.
 
ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید
 
وی با اشاره به این‌که در حوزه قوای محرکه که یکی از آورده‌های بزرگ این محصول است، موتور EFP توربوشارژ بر روی ری‌را توسعه داده شده است، اظهار کرد: موتور EF7TC در ایران خودرو وجود داشت و بر روی محصولات نصب می شد، اما برای خودرویی با این مشخصات، نیازمند توان و گشتاور بیش‌تری بودیم. هم چنین به سبب استاندارد آلایندگی و مصرف سوخت ناگزیر به کاهش مصرف سوخت بودیم، بنابراین موتور جدید با همت شرکت ایپکو توسعه داده شد.
رادمنش افزود: یکی از ویژگی های این محصول، کاهش دور آرام موتور از ۸۵۰ به ۶۵۰ دور در دقیقه است که موجب کاهش مصرف سوخت می شود. این موتور که شتاب بالایی به خودرو می دهد، در آینده می تواند استاندارد یورو شش را نیز پاس کند. 
 
وی با بیان اینکه در تولید ری را هزار و 130 قطعه به کار رفته است، گفت: 679 قطعه این خودرو، جدید هستند و از نظر قیمت پک محصول، 69 درصد خودکفایی صورت گرفته که برای 31 درصد باقی مانده نیز برنامه خودکفایی تهیه شده است.
 
ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید
 
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو هزینه پروژه را بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان ذکر کرد و ادامه داد: برای صنعتی سازی پروژه هم 1هزار و 500 میلیارد تومان  به همراه  46.5 میلیون یورو هزینه شده است.
 
به گفت وی در محصول ری را، هزار و 100 قطعه داخلی سازی شده و در مورد بقیه نیز به سمت داخلی سازی حرکت خواهیم کرد.
 
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو بیان کرد: IKP2 یک پلتفرم جدید است و به همین دلیل خط کامل بدنه سازی را برای این محصول توسعه دادیم که قادر به تولید دو نسخه بنزینی و برقی است و شرکت تام ایران خودرو متولی این فرآیند بود.
 
وی افزود: برای تولید این محصول، هزار تن قالب سازی در داخل کشور و توسط شرکت آیکید و شرکت های مرتبط با آن صورت گرفت و هزار و ۲۳۰ تن قالب نیز به خارج از کشور سفارش گذاری شد. 
 
ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید
 
رادمنش با بیان این‌که برای تولید ری‌را هم چنین خطوط رنگ خودرو اصلاح شده و خط کامل مونتاژ و تکمیل کاری توسعه داده شد، اظهار کرد: دستگاه های تست آخر خط ری‌را نیز برای نخستین بار توسط شرکت دانش‌بنیان جهاد دانشگاهی شریف توسعه داده شد که می تواند تنطیمات زوایای چرخ و چراغ را انجام دهد، این اقدام نیز به خوبی انجام و نصب شده است و به زودی به بهره برداری می رسد.
 

آماده تولید انبوه ری را هستیم

وی با اشاره به این‌که از بهمن ماه سال گذشته، وارد مرحله آفلاین محصول ری را شدیم و در حال حاضر آماده شروع تولید انبوه هستیم، گفت: ظرفیت تولید خطوطی که توسعه داده شد، ۲۰ دستگاه در ساعت است که ۱۱۰ هزار دستگاه در سال می تواند تولید کند. از ابتدای تولید این محصول، سیستم یکپارچه برنامه ریزی تولید اجرا شد؛ برنامه‌ریزی جامع قطعات و مواد از همان ابتدا در پروژه اجرا و سیستم نوین کیتینگ و لجستیک در خط مونتاژ اجرا شد که آخرین فناوری های تولید و صنعتی سازی در دنیا به شمار می رود و در خطوط تولید ری‌را استفاده می شود.
 
ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید
 
معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، با بیان این‌که یکی از ویژگی های خاص خط تولید ری‌را، استفاده از گان های MFDC است، یادآور شد: برای نخستین بار است که در خط تولید بدنه محصولات داخل کشور از این گان استفاده می شود. این گان ها آخرین تکنولوژی گان های تولید بدنه هستند که قابلیت کنترل پارامترها را داشته و با استفاده از آن‌ها، کیفیت جوش محصولات ارتقای قابل ملاحظه ای یافته و مصرف برق نیز کاهش خواهد یافت.
 
ایران خودرو زمان فروش خودرو جدید
وی با اشاره به این‌که تاکنون بالغ بر ۱۵۰ آیتم تست بر روی خودروی ری‌را صورت گرفته که تمام آن‌ها با نتایج مثبت پشت سر گذاشته شده است، عنوان کرد: با توجه به انجام دو مرحله تست های تصادف بر روی این خودرو، با قاطعیت اعلام می کنیم که ری را، ایمن ترین خودروی ساخت داخل کشور است. 
دیدگاه
آخرین اخبار