بیت کوین قفل شده است؟

یکی از بنیانگذاران مایکرواستراتژی پیام تکان دهنده‌ای در مورد بیت‌کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، در بحبوحه رکود فعلی منتشر کرده است.

مایکل سیلر، مدیرعامل مایکرواستراتژی اظهار کرد: بیت‌کوین جهان را گسترش می‌دهد، اما این بیانیه در زمانی اعلام شد که فعالیت معاملاتی آخر هفته بیت‌کوین به پایین‌ترین میزان خود رسیده است.

 
بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال کایکو، میزان معامله بیت‌کوین در تعطیلات آخر هفته امسال فقط ۱۶ درصد کاهش یافته که نشان‌دهنده تغییر قابل‌توجهی در الگوهای معاملاتی ارز دیجیتال پیشرو جهان است که به‌طور سنتی شاهد فعالیت قوی خارج از ساعات معمول بازار بوده است.

این کاهش ممکن است نشان‌دهنده احساس خستگی یا بی‌علاقگی در میان معامله‌گران در بحبوحه عدم اطمینان بازار باشد، همانطور که با کاهش قیمت‌ها مشهود است. از آنجایی که بازار به حرکت در دوره‌های فعالیت کسل‌کننده ادامه می‌دهد، چشم‌انداز سیلر برای بیت‌کوین نشان‌دهنده انتظار بازگشت موج صعودی با علاقه به معاملات و فعالیت‌های تجاری است.

بیت‌کوین در آغاز سال ۲۰۲۴، زمانی که اولین صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین ایالات‌متحده برای بزرگترین دارایی دیجیتال فعال شد، جریان‌های قابل‌توجهی را ثبت کرد و به رکورد ۷۳ هزار و ۷۹۸ دلار در ماه مارس رسید، اگرچه تقاضا و قیمت از آن زمان کاهش یافته است.

قیمت بیت‌کوین در محدوده وسیعی قفل شده است. پس از سقوط روز دوشنبه گذشته به ۵۸ هزار و۴۱۴ دلار، گاوها به‌طور خستگی‌ناپذیری تلاش کردند تا بیت‌کوین را بالای ۶۰ هزار دلار نگه دارند که نشانه مطلوب است.

همانطور که گزارش شده است، بیش از ۲۰ هزار و ۲۰۰ بیت‌کوین به ارزش ۱.۲۳ میلیارد دلار در یک روز به آدرس‌های انباشت ارسال شد که حکایت از خرید پایین دارد.

اکونومی گزارش کرد، با این حال، بر اساس داده‌های زنجیره‌ای سنتیمنت، اقدام محدود چند هفته‌ گذشته همراه با شکست در رسیدن به بالاترین سطح جدید بالای ۷۳ هزار و ۷۷۷ دلار، منجر به کاهش احساسات صعودی در پلتفرم‌های کلیدی رسانه‌های اجتماعی در هفته‌های اخیر شده است و کاهش در اشتیاق معامله‌گران می‌تواند نشان‌دهنده پایین بودن بازار باشد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۳۳ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۴.۱۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۳.۵۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۱۰ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵۱.۱۴ میلیارد دلار است که ۴۶.۲۶ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۷۱ میلیارد دلار است که  ۷.۲۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۷.۲۹ میلیارد دلار است که ۹۲.۴۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۳.۴۰۶.۵۸ هزار و ۷۶۰.۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۳۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۷۰ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۵۰۲.۵۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۱۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۷۴ درصد افزایش

۳- تتر

قیمت: ۰.۹۹۸۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۶ درصد کاهش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۵۸۵.۸۸ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۴ درصد افزایش

۵-  سولانا

قیمت: ۱۴۷.۷۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۴۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۶.۴۳ درصد افزایش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰درصد کاهش

۷-  ریپل

قیمت: ۰.۴۷۷۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۴۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۰.۲۱ درصد افزایش

۸ – تون کوین

قیمت: ۷.۷۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته:  ۰.۹۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۸۲ درصد افزایش

۹- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۲۶۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۴.۶۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۶ درصد افزایش

۱۰-  کاردانو

قیمت: ۰.۴۰۰۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۱۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۵.۳۷ درصد افزایش

منبع: ايسنا
دیدگاه
آخرین اخبار