در سایه دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم با امضای توافق‌نامه راهبردی ایران و روسیه در حوزه انتقال گاز

ایران قطب گازی منطقه می‌شود

نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران با دیپلماسی موفق انرژی دولت سیزدهم به ثمر نشست، گفت: با اجرایی‌شدن این تفاهم‌نامه تهران به قطب گازی منطقه تبدیل می‌شود.

مصطفی نخعی درباره توافق‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران، بیان کرد: خوشحالیم که وزارت نفت بحث توسعه دیپلماسی انرژی را به‌صورت جدی دنبال می‌کند، بی‌شک انتقال گاز روسیه به ایران، تهران را به قطب گازی منطقه تبدیل می‌کند.

وی افزود: دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم نمره قابل قبولی را کسب کرد و به‌طور کلی اقدام‌های زیادی ازسوی دولت برای فعال کردن دیپلماسی انرژی انجام شده است.

نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس تصریح کرد: افزون بر این تفاهم‌نامه مهم، در بحث جذب سرمایه‌گذار خارجی در حوزه نفت و گاز به‌ویژه با روس‌ها تفاهم‌های خوبی انجام شده، همکاری خوبی بین ایران و روسیه در حوزه انرژی در حال شکل گیری است، این دو کشور تجربه‌های خوبی در حوزه انرژی دارند که با امضای تفاهم‌نامه می‌توان این تجربه‌ها را منتقل کرد.

نخعی ادامه داد: امیدواریم این تفاهم‌ها با روس‌ها سبب قرارداد قطعی شود و شاهد گسترش و امضای قراردهای نفتی و گازی با روسیه به‌عنوان شریکی راهبردی باشیم.

جواد اوجی، وزیر نفت روز چهارشنبه (ششم تیر) در گفت‌وگویی درباره امضای تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران اعلام کرد: در سه ماه گذشته همکاران ما در شرکت ملی گاز ایران با گازپروم روسیه این مذاکرات را انجام دادند و خوشبختانه با حضور سرپرست ریاست‌جمهوری و الکسی میلر، رئیس هیئت‌مدیره شرکت گازپروم شاهد بودیم که تفاهم‌نامه انتقال گاز روسیه به ایران از سوی شرکت ملی گاز ایران و شرکت گازروم روسیه امضا شد.

دیدگاه
آخرین اخبار