قیمت مصوب لاستیک اعلام شد

مهدی امیدوار- سخنگوی اتاق اصناف ایران - در گفت‌وگوی تلفنیِ «تهران ۲۰ » شب گذشته (سه‌شنبه شب) با موضوع ثبت‌نام تایر خودروها و بررسی نکات پیرامون آن، اظهار کرد: در بحث تایر نیز طی چند ماه گذشته، یکی از بسترهایی که در کنار فروش حقیقی، به مجموعه بازار اضافه شد، ایجاد سامانه و فروش به صورت مجاز بود.

مهدی امیدوار- سخنگوی اتاق اصناف ایران - در گفت‌وگوی تلفنیِ «تهران ۲۰ » شب گذشته (سه‌شنبه شب) با موضوع ثبت‌نام تایر خودروها و بررسی نکات پیرامون آن، اظهار کرد: در بحث تایر نیز طی چند ماه گذشته، یکی از بسترهایی که در کنار فروش حقیقی، به مجموعه بازار اضافه شد، ایجاد سامانه و فروش به صورت مجاز بود. مشکلی که در این زمینه وجود داشت؛ این بود که بالطبع زمانی‌که مشتری به واحد صنفی مراجعه می‌کرد، بایستی نوع خودرو، نام مالک، شماره شاسی و... در سامانه جامع تجارت ثبت می‌شد؛ در این راستا در برخی مواقع مشکل اینترنت وجود داشت یا سایت دچار اختلال می‌شد و از این دست موارد که در نهایت سبب می‌شد، ثبت‌نام مشتری تکمیل نشود.  
 
امیدوار تصریح کرد: اتفاق خوبی که افتاد، این بود که مشتری در سامانه جامع تجارت، پیش‌ ثبت‌نامی را براساس مشخصات فردی، کارت خودرو و نوع درخواستی که دارند، ثبت‌نام کرده و «کد رهگیری» دریافت می‌کنند. پس از دریافت کد رهگیری، ظرف پنج روز، مشتری با مراجعه به واحدهای صنفی که کالا را موجود داشته باشد و بتواند عرضه کند، تایر خود را دریافت کند.
 
سخنگوی اتاق اصناف ایران، مزیت این روش را حذف صف‌ها و نگرانی‌ها در روند خرید دانسته و گفت: در عین حالی‌که مصرف‌کننده بازهم باید وارد سامانه شده و پیش‌ثبت‌نام انجام دهد اما سرعت کار بسیار بالا رفته و بهتر شده است. عضو هیات رییسه اتاق اصناف ایران در رابطه با قیمت تایر اعلام کرد: در سایز ۱۳، قیمت قدیم ۷۷۰ هزار تومان بود که اکنون به یک میلیون و ۵۰ هزار تومان رسیده‌ است. در سایز ۱۴ نیز از یک میلیون و ۱۸ هزار تومان به یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان رسیده است.
 
 وی افزود: در سایزهای ۱۵ و ۱۶ به بالا که مصرف کمتر است، واحدهای صنفی که متاسفانه رسوب کالا دارند، زیرِ قیمت مصوب محصول خود را عرضه می‌کنند؛ ما به عنوان متولی بخش بازار و خصوصی از دولت می‌خواهیم در شرایطی که تولیدکننده نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بازار باشد، اجازه واردات دهند تا تعادل بازار برهم نخورد و التهاب در بازار ایجاد نشود؛ این توانایی در بخش خصوصی وجود دارد.

 

دیدگاه
آخرین اخبار