اولتیماتوم عمران پردیس به ۱۳ پیمانکار

تعدادی از پیمانکاران در پروژه مسکن مهر با پول مردم برای خود خانه خریدند!​

مدیرعامل عمران پردیس با اشاره به اولتیماتوم به ۱۳ پیمانکار کم‌کار مسکن مهر این شهر گفت: پیمانکاران به جای ساخت پروژه‌ها با پول متقاضیان مسکن مهر خانه و خودرو خریدند.

به گزارش اخبار روز آزاد، خلیل محبت‌خواه با اشاره به برگزاری جلسه با پیمانکاران کم‌کار  مسکن مهر   شهر جدید پردیس  ،‌ اظهار کرد:‌ در گذشته برخی پیمانکاران پروژه مسکن مهر عادت کرده بودند پول را پیش‌پیش دریافت می‌کردند.​

وی ادامه داد:‌ اینها به جای آن‌که پول را به پروژه تزریق کنند با آن ماشین و خانه می‌خریدند.

وی با بیان این‌که  در زمان حاضر همه پیمانکاران -مسکن مهر- منفی هستند، افزود: تا دیروز 24 دیماه به پیمانکاران فرصت دادیم که گزارش مربوط به پروژه‌ها را بیاورند، هر کدام امروز به شرکت عمران نیایند از پروژه‌ها کنار گذاشته می‌شوند.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس بیان کرد:‌ پروژه‌ها را به‌صورت اورژانسی با 15 درصد قیمت بالاتر به پیمانکاران جدید واگذار خواهیم کرد.

به گزارش رکنا، بسیاری از پروژ های مسکن مهر طی بیش از 14 سالی که از کلنگ زنی آنها گذشته و در 3 دوره دولت های احمدی نژاد و روحانی و در نهایت دولت فعلی آیت الله رئیسی پس از کش و قوس های فراوان به مرور به پایان رسیده و تحویل متقاضیان شد، اما برخی از آنها به وضعیتی که در بالا اشاره شد رسیده اند و پیمانکاران با سواستفاده از پول مردم و بدون درنظر گرفتن مشکلات اجاره نشینی متقاضیان به امور شخصی خود رسیده اند که مسئولان وزارت راه در طول مدت تصدی این پیمانکاران نیز باید جوابگوی عملکرد خود باشند.

بنابر گزارش هایی که از روند پروژه های طرح نهضت ملی مسکن در رکنا و دیگر خبرگزاری ها منتشر می شود، متاسفانه روند پیشرفت اغلب این پروژه ها نیز مطلوب نبوده و بیم آن می رود که در آینده پروژه های طرح نهضت ملی مسکن نیز مانند پروژ های مسکن مهر با مشکلات متعددی مواجه شوند که دود آن به چشم متقاضیان مستاجر می رود و دولتمردان با گذر زمان گناه کوتاهی خود را مانند اسلاف خود به گردن دولت های قبلی بیاندازند. امید است با توجه به تجربه مسکن مهر هرچه سریعتر تصمیماتی در دولت آیت الله رییسی اتخاذ شود تا شاهد معضلات مشابه مسکن مهر در طرح نهضت ملی مسکن نباشیم. 

دیدگاه