ضرغامی: برای ۴۰ هزار نفر در حوزه گردشگری شغل ایجاد کردیم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در طول دولت شهید رییسی، یک‌هزار و ۶۰۰ پروژه گردشگری به ارزش ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسید، گفت: برای ۴۰ هزار نفر در حوزه گردشگری اشتغال مستقیم ایجاد شد.

سید عزت الله ضرغامی شامگاه پنجشنبه در آیین افتتاحیه هتل پنج ستاره رز در صدرای شیراز، با بیان اینکه هم اکنون ۲ هزار پروژه گردشگری در سراسر کشور در دست اجرا است، اظهار کرد: بیش تر این پروژه‌ها مربوط به مراکز اقامتی است؛ با افتخار اعلام می‌کنیم که با وجود همه مشکلات اقتصادی کشور، ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه گردشکری در حال اجرا است که ۸۰ پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال به بهره برداری می‌رسند.

وی این تعداد پروژه را اتفاقی بزرگ در عرصه گردشگری عنوان کرد و افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل کمک‌های دولتی برای این پروژه‌ها اختصاص می‌یابد.

ضرغامی با بیان اینکه صنعت گردشگری برای دولت سیزدهم اهمیت بالایی دارد، اذعان کرد: برای نخستین بار در برنامه هفتم توسعه، توسط دولت سیزدهم فصلی مستقل به گردشگری اختصاص داده شده است؛ نظام اداری غیر کارشناسی در این راستا اصلاح شده و این روند ادامه دارد.

وی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای اصلاح رویه‌های اداری حوزه گردشگری، گفت: در سه سال اخیر ۴۰ مورد رویه تسهیلگر برای فعالان حوزه گردشگری در وزارتخانه انجام شده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هتل‌داری را یک کار فرهنگی و بسیار ارزشمند عنوان و اظهار کرد: نحوه برخورد در یک مرکز اقامتی می‌تواند دید گردشگر به منطقه را تغییر دهد.

ضرغامی با اشاره به اثرگذاری برگزاری رویدادها در افزایش ضریب اشغال اماکن اقامتی گفت: استان فارس از نظر برخورداری از سایت‌های گردشگری جهانی در قله قرار دارد و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

 

هتل پنج ستاره رز در صدرای شیراز با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بهره برداری رسید.

این هتل در زمینی به ۱۴ هزار متر مربع و زیربنای ۲۲ هزار متر ساخته شد و دارای یکصد اتاق باظفیت ۲۵۰ نفر است.

منبع: ایرنا
دیدگاه
آخرین اخبار