اعزام ۷ هزار نیرو برای اجرای طرح نور به سواحل شمالی

جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: ۷ هزار مامور انتظامی به طور مستقیم در استان‌های شمالی برای کنترل سواحل و تفرجگاه‌ها و ایجاد نظم در سواحل شمال کشور مستقر می‌شوند.

 قاسم رضایی در بازدید از ساحل فرح آباد ساری،افزود: نظارت در سواحل مازندران برای ایجاد امنیت اجتماعی و ایجاد آرامش برای همه مردم و مسافران انجام می‌شود. مسافران چه زن و چه مرد در سواحل باید به قانون احترام بگذارند و کسی که هنجارهای قانونی نظیر حجاب را رعایت نکند جرم مشهود مرتکب شده وظیفه انتظامی این است که این مساله را مدیریت کند.

وی با بیان این که تاکنون گزارشی مبنی بر عدم تمکین به قانون از سوی مسافران نداشتیم و عمدتا به قانون تمکین کردند، از برخورد با هرگونه هنجار شکنی در سواحل برابر با قانون خبر داد.

همچنین فرمانده انتظامی مازندران در نخستین جلسه ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌های استان مازندران در قالب اجرای طرح نور با اشاره به برقراری چتر امنیتی کامل در سواحل و تفرجگاه های استان گفت: طرح نور در سواحل استان اجرا می شود.

سردار حسن مفخمی ضمن قدردانی و تشکر از همکاری همه ارگان‌ها و توجه ویژه استاندار به اجرای طرح نور و برقراری امنیت مطلوب در سواحل و تفرجگاه‌های استان، گفت: امسال با توجه به اشراف اطلاعاتی همکارانم نقاط آسیب پذیر در سواحل مازندران شناسایی شده است و به اتفاق تفرجگاه‌های دیگر زیر چتر امنیتی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی ویژه و نزدیکی به تهران،از مسافرپذیرترین استان هاست به همین دلیل از نظر برقراری نظم و امنیت دارای شرایط خاصی بوده و نیازمند توجه همه مسئولان، اشراف اطلاعاتی ویژه از سوی انتظامی و تلاش مضاعف همه دستگاه‌های ذیربط است.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که همه مسافرانی که برای گذران اوقات فراغت خود در تابستان به این نقطه شمالی کشور سفر می‌کنند، میهمان هستند و از کرامت انسانی ویژه ای برخوردارند، گفت: هدف ما از اجرای طرح نور در سواحل دریای مازندران و تفرجگاه‌ها در تعطیلات پیش رو و همچنین تابستان آینده، هدفی پیشگیرانه با رویکردی ایجابی و انجام اقداماتی فرهنگی و اجتماعی است.

مفخمی در بخش دیگری از سخنانش بر همراهی اکثریت مردم با پلیس در اجرای طرح‌های انتظامی و امنیتی تاکید کرد و اظهار داشت: گاهی با برخوردی مؤدبانه، هدایت گرانه و رفتاری در خور شأن هموطن، فرد با تغییری اساسی مواجه و مشکلات به راحتی رفع می‌شود، اما در صورت سرکشی و یا بی توجهی احدی از شهروندان به مسائل امنیتی و یا اخلاقی با چنین فردی برابر قانون برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به بهره مندی از ظرفیت‌های مردمی در اجرای طرح نور و طرح‌های تابستانه تاکید کرد: در اجرای طرح‌های ساماندهی سواحل و تفرجگاه‌ها از تمامی ظرفیت‌های انتظامی، بسیج و پلیس‌های افتخاری به طور شبانه روزی برای ارائه خدمات انتظامی و امنیتی مطلوب و در خور شأن شهروندان استفاده خواهد شد.

منبع: تسنیم
دیدگاه
آخرین اخبار